Česká zbrojovka přešla na poslední verzi SyteLine 8

Během roku probíhal upgrade informačního systému SyteLine na poslední verzi Infor SyteLine 8. Na konci srpna jsme překlopili data a pustili systém do živého provozu. Nájezd nové verze systému proběhl úspěšně, nicméně předcházela mu náročná příprava a práce jak na straně naší tak na straně zákazníka.

Česká zbrojovka používá Infor SyteLine pro výrobu a plánování, jako ekonomický a logistický systém používá řešení SAP. Mezi oběma systémy je interface, který byl nově přepracován a doplněn, neboť původní nestačil zvýšeným a novým nárokům na výměnu dat.

Další oblastí která byla při upgrade řešena je výměna původního systému pro sběr dat Data Collection za pokročilejší TSD. Pochopitelně, musely být zachovány i specifické úpravy zákazníka.

Co se týče samotných úprav systému, bylo rozhodnuto, že ne všechny budou přeneseny do nové verze. Některé úpravy nebyly kvůli změně procesů třeba, některé byly v průběhu času nahrazeny zákaznickými úpravami, především v oblasti výstupů.

Pomalu se začínají dostavovat přínosy, které se od upgrade očekávaly.

  • Česká zbrojovka běží na nejnovější verzi MS SQL a SyteLine, čímž je zaručeno promptní řešení případných chyb.
  • Byl vytvořen seznam platných customizací, díky nově zavedeného výkonového monitoringu je rovněž přehled o spotřebě serverového času těmito úpravami.
  • Zvýšila se rychlost a spolehlivost interface mezi SAP a SyteLine, oproti předchozí verzi se přenáší další informace.
  • V rámci plánování výroby jsou dostupné nové analytické nástroje, v rámci rozvrhování také lepší optimalizace dílenského plánu (kombinace více pravidel a rozvrhování dávek).

Úspěšným nájezdem nové verze práce u zákazníka nekončí. Po projektu přichází řada na další nové moduly – Workbench a Workflow pro zefektivnění a lepší  řízení procesů. Připravuje se také implementace modulu pro řízení údržby – Advanced Plant Maintenance a portálu dodavatele – Vendor portal.