Krnovské opravny a strojírny využijí další možnosti plánování a rozvrhování pomocí APS

Společnost Krnovské opravny a strojírny využívá integrované plánování APS v informačním systému SyteLine především pro plánování materiálu, komponent a řízení kapacity dílen. Management firmy ovšem cítí a podporuje myšlenku, že je potřeba se posunout dál a využít možnosti systému pro přesné dílenské plánování, tj. aby informační systém dodával denní plán, který reálně rozdělí práci na jednotlivé pracoviště a stroje. Výrobní náměstek Daniel Marek k tomu poznamenává:

„Na dílnu potřebujeme přesné a reálné fronty práce až na úroveň jednotlivých strojů, resp. pracovišť. Pochopitelně každý typ pracoviště má svá pravidla pro řazení práce do fronty – například u prvních operací dělení materiálu – pořadí podle tloušťky, či průměru materiálu, což běžné kapacitní plánování nevyřeší. Aby se podle plánu dalo lépe a efektivněji pracovat, potřebujeme rozvrhovat.“ 

 
Rozvrhování je součást integrovaného modulu APS, které optimalizuje pořadí práce na jednotlivých pracovištích například podle použití nástroje, nastavení, kombinace strojů a lidí a dalších pravidel. Nasazení rozvrhování vyžaduje spolupráci dodavatele systému (školení), zaměstnanců na všech úrovních a především vypilování  firemních procesů.
 
„Po dvou letech od nasazení do živého provozu, kdy byl systém APS využíván především pro kapacitní plánování a zajištění materiálu, se chceme posunout k přesným dílenským plánům a rozvrhům.“, řekl Filip Loučka , jeden z majitelů společnosti, následně ještě dodává: „Za dva roky provozu naši lidé odvedli spoustu práce hlavně co se týče kvality a spolehlivosti dat, takže zavedení dílenského plánování pomocí systému APS nic nebrání. Chápeme, že tento proces si žádá čas a podporu managementu a majitelů. Očekáváme také pomoc a metodické vedení od dodavatele systému, společnosti ITeuro.“
 
Krnovské opravny a strojírny se zabývají výrobou, modernizací a opravou kolejových vozidel a výrobou strojírenských dílů. V roce 2011 uvedly do živého provozu informační systém Infor SyteLine, přičemž tato implementace byla společností Infor celosvětově vyhlášena jako nejlepší v kategorii „provozní dokonalost“.