Průmyslové pračky Primus vyrazily do světa přes Hongkong

Společnost Primus CE používá ERP informační systém Infor SyteLine v režimu více lokalit a nově přidala do stávající konfigurace další lokalitu (site) pro pokrytí potřeb obchodního oddělení v Hongkongu.

Společnost používá od května celkem tři lokality, dvě pro obchodní zastoupení – v Belgii a v Hongkongu, kde probíhá příjem, konfigurace a fakturace zakázek a jednu lokalitu v České republice, kde je navíc kompletní výroba a expedice.

Pro řadu svých výrobků společnost Primus používá modul Configuration, který umožňuje jednoduchým způsobem obchodníkovi vybrat z množiny parametrů a specifikovat tak vlastnosti výrobku dle požadavků zákazníka. V případě konfigurace zakázky v Hongkongu, se přenášejí veškeré potřebné informace do České republiky, tak aby mohla proběhnout výroba. Plánovací systém APS pokrývá všechny tři lokality.

Zavedení dalšího site proběhlo bez větších potíží, byť složitější bylo pouze nastavení replikace (přenos dat) mezi lokalitami a parametrizace účetních nastavení kvůli legislativním požadavkům a pravidel v Hongkongu. Úspěšný nájezd zakládá předpoklady pro dosažení přínosů projektu – zlepšení plánování zakázek z asijského trhu a zjednodušení zadávání dat.