SyteLine 8 roztáčí brzdové kotouče ve společnosti EURAC Hradec

Společnost EURAC Hradec, s.r.o. nasadila do živého provozu informační systém Infor SyteLine 8. Společnost je součástí nadnárodního koncernu EURAC, přičemž celý koncern používá informační systém SyteLine v režimu multisite. Předmětem výroby je odlévání brzdových kotoučů a jejich následného obrábění.

Vzhledem k tomu, že informační systém SyteLine již byl nasazen v jiných závodech společnosti, nejednalo se o klasickou implementaci, ale tzv. rollout, kdy se přenášejí zkušenosti, procesy, úpravy z jedné společnosti do další. Naše firma dodávala služby vedení projektu, školení, simulace procesů, dále českou lokalizaci a pomoc při importu dat. Díky využití stávajících procesů a modifikací trvala celá implementace necelé čtyři měsíce.

Projekt měl několik výzev a zajímavostí. Konzultanti se museli seznámit s procesy v informačním systému v sesterském podniku ve Velké Británii, skloubit je s českou lokalizací, vylepšit drobnosti a tyto upravené procesy předat uživatelům v Hradci. Veškerá komunikace ohledně řízení projektu a reporting probíhala s anglickými partnery.

Jednou ze zajímavosti projektu je zapojení lokality Hradec do stávající infrastruktury multisite. Kromě jiného, EURAC využívá funkcionality multisite k účetnímu a finančnímu vyhodnocování společnosti jako celku. Ovšem vzhledem k odlišnosti účetních zvyklostí v České republice, bylo nutno pomocí standardní funkcionality správně nastavit především předklady účtů z české nomenklatury na čísla používaná v koncernu EURAC.

V informačním systému jsou pokryty všechny procesy společnosti. Proces výroby je pokrytý od počátku, tj. od tavby, přes následné odlévání až po finální obrábění výrobku. V rámci přípravy výroby je využito možností tzv. phantom položek, které obsahují recepturu pro výrobu příslušné směni. V různých výrobcích pak lze místo jednotlivých složek jednoduše použít položku vhodné směsi. SyteLine v procesu zpracování výrobních příkazů phantom položku přeskakuje, takže se nevyrábí, použitá směs se v kusovníku výrobku automaticky rozpadne na základní suroviny – železo a legury, vše v příslušném poměru a v množství dle výrobní dávky produktu.