Víte co je to WebEx?

WebEx je služba, resp. prostředí, které zajistí konferenční propojení několika počítačů. Funguje v podstatě jako každá jiná schůzka, porada, školení, jen pro svou aktivní účast potřebujete běžný počítač připojený k internetu a nějaké hlasové zařízení (telefon nebo mikrofon a sluchátka počítače).

Jak to funguje?

Organizátor, obvykle ITeuro, vytvoří schůzku na portálu WebEx. Vám jako pozvaným účastníkům přijde do e-mailu pozvánka, kterou si můžete uložit do kalendáře. V pozvánce je odkaz, na který stačí, až přijde ten správný čas, kliknout. Po zadání svého jména, se systém automaticky nastaví a připojí ke konferenci. Pak se stačí jen zapojit do diskuse.

Co WebEx umí?

Systém přenáší v reálném čase plochu nebo konkrétní program z počítače přednášejícího. Vše co tedy přednášející dělá, vidí ostatní účastníci virtuální schůzky. Pochopitelně, je sdílen zvuk (používáme mikrofon a reproduktory počítače, někdo preferuje Skype a pokud nelze jinak, postačí i obyčejný telefon) a také video. Účastníci mají k dispozici kreslící plochu – společnou virtuální tabuli. Prezentujícím nemusí být jen organizátor schůzky, ale kdokoliv z účastníků.


Výhody

  • Můžeme se vám věnovat častěji – díky WebExu jsme schopni dělat kratší schůzky dle potřeb zákazníků a lépe tak využít čas a kapacity, které máme k dispozici.
  • Šetříme váš čas – lze udělat prezentaci či seminář pro více zákazníků najednou, bez toho abyste ztráceli čas cestováním.
  • Šetříme vaše náklady – zvláště vzdálenější zákazníci ušetří za cestovné a případně ubytování.
  • Prezentaci lze nahrát a kdykoliv později se k ní vrátit.

Je WebEx pro každého?

Ne každému vzdálená komunikace vyhovuje, proto je požití WebEx schůzky vždy na vzájemné domluvě. Také ne vše je vhodné řešit vzdáleně – analýzy, školení, nájezd a další projektové aktivity vyžadují konzultanta fyzicky přítomného v místě dění. WebEx tedy chápeme jako doplňkovou službu pro kratší konzultace, prezentace, školení či projektové porady především pro stávající zákazníky.

Vždy k vám rádi přijedeme nebo vás uvítáme u nás…