Hromadný tisk výkresů a výrobní dokumentace

Ve výrobních firmách je potřeba dodat na dílnu kromě dokumentace jako je postup, soupiska materiálů a pod. také výkresovou dokumentaci. Obvyklý je postup, kdy se výkresy kopírují ze složek k jednotlivým výrobním příkazům (položkám), případně se po jednom tisknout z nějakého CAD úložiště. Vyhledání, tisk nebo kopírování výkresů ovšem stojí čas a nemalé peníze. Existuje lepší řešení, a to, tisk výkresu provést automaticky společně s uvolněním do výroby.

Nástroj pro hromadný tisk výkresů a výrobní dokumentace, zrychlí vydání a distribuci technologické a konstrukční dokumentace do výroby. Jaké jsou výhody, jak funguje?

  • Používají se známé formuláře Výrobní příkaz a Tisk dokumentace VP.
  • Dokumentaci je možno tisknout hromadně pro všechny výrobní příkazy uvolněné přihlášeným uživatelem, resp. pro zadaný výběr výrobních příkazů.
  • Lze tisknout libovolné dokumenty vyráběné položky, např. výkresy, návodky, uložené jako poznámka (link) na dokument formátu PDF u položky, pro kterou je daný VP. Akceptace výkresů ve formátu PDF odstraňuje komplikace s různými formáty a verzemi souborů různých CAD nástrojů.
  • Pro zjednodušení práce jsou výkresy sloučeny a vytištěny najednou. Řešení umožňuje i správný tisk stránek v různých velikostech (např. A3, A4). Slučování a tisk PDF zajišťuje open source knihovna PDFsharp, tisknout tak lze všechny verze PDF podporované touto knihovnou.
  • Uložení výkresu (PDF) u položky zjednodušuje centrální správu, plně v elektronické podobě. Pamatuje se i na případ, kdy k jedné položce existuje nová revize výkresu a starší je stále v platnosti. Stačí mít u položky přiloženy oba výkresy a oba jsou vytištěny.

Formulář Tisk dokumentace VP a výsledný PDF s výkresovou dokumentací

Pokud Vás toto řešení zaujalo, neváhejte nás kontaktovat pro další informace či nabídku.

Kontaktujte nás

Opište text
captcha