Věděli jste, jak v SyteLine najít data, když nevíte kde hledat?

Způsob vyhledání dat byl v SyteLine vždy velmi rychlý a pohodový. To se ještě vylepšilo s příchodem modulu Workbench a jeho datovými pohledy. Ty jsou uživatelsky velice přívětivé, nicméně mají jednu „vadu“ a to, že administrátor musí datový pohled vytvořit předem, včetně výběru dat a způsobu jejich filtrace. Co když ale předem nevíme, kde a co budeme hledat? Nebo obecněji, jak prohledat „všechna“ data v SyteLine?

Potřeba najít

Vezměme si situaci, kdy v systému máme evidovanou zakázku 13Z0000001, a chceme vědět jaké k ní máme propojené výrobní příkazy, nabídky, faktury zálohové, vydané apod. Mohli bychom prohledat každý formulář, který má se zakázkou něco společného, a pokud na nějaký nezapomeneme, tak se jistě dobereme správného výsledku. Jde to ale ještě rychleji a to pomocí funkce vyhledávání dat – DataSearch, která je také součástí modulu Workbench.

Jak na to

Hledání se provádí na formuláři DataSearch (Vyhledávání dat). Jedná se o tzv. full textové vyhledávání, tj. uživatel zadá text a systém prohledá vybrané části databáze. Uživatel prohledává vybraný datový zdroj nebo všechny povolené zdroje dat najednou. Výsledky jsou přehledně zobrazeny pomocí datového pohledu. Pomocí lokální nabídky si uživatel otevře příslušný formulář, čímž se rychle dostane k detailnímu náhledu či úpravě záznamu.

Výhody

  • Rychlé prohledání velkého množství dat najednou.
  • Rychlý přístup k nalezeným datům z výsledku vyhledávání.
  • Základní vyhledávání je k dispozici ihned po instalaci modulu.
  • Lze hledat více slov najednou.
  • Administrátor definuje a má kontrolu nad tím, co se může prohledávat.
  • Oblasti, které uživatel může prohledávat, lze omezit právy.

Nastavení

Nastavení je velmi jednoduché, provádí se na formuláři DataSearch Source Setup (Nastavení vyhledávání dat). Na formuláři se definuje, jaký typ dat se bude prohledávat (tzv. IDO), která databázová pole, a které hodnoty se mají zobrazit uživateli. Pole se přidá do prohledávání nebo zobrazení jednoduchým zatržením. Zdroje prohledávaných dat lze libovolně měnit a přidávat – pochopitelně jen ty, která má smysl prohledávat a tak s ohledem na množství dat.

Kontaktujte nás

Opište text
captcha