Víte, že od verze Workbench 8.03.10 lze barevně rozlišit řádky a navázat související formuláře?

 

Modul Workbench je výborným doplňkem informačního systému SyteLine 8. Kromě ukazatelů KPI umožňuje sestavit datové pohledy, tj. výpis dat z jednoho nebo více propojených formulářů. Ve výpisu je data možno jednoduše filtrovat, přidat vypočítané sloupce, seskupovat a také si svou verzi zobrazení uložit pro opětovné použití. Nyní přichází další vylepšení a to barevné rozlišení sudých a lichých řádků a přidání propojení na formuláře související s daným polem.

Barevné rozlišení řádků

Hlavním účelem tohoto zlepšení je přehlednost – v rámci instalace jsou automaticky přidány barevné schémata (např. modré, zelené), které rozlišují sudé a liché řádky, takže orientace v datech je zase o něco jednodušší. Pomocí formuláře Nastavení stylů datových pohledů (DataView StyleSetup) lze nastavit vlastní kombinace barvy pozadí a písma. Barevný styl lze kdykoliv během prohlížení uživatelsky změnit pomocí volby Zobrazit – Styl.

Navazující formuláře

Možnost rychle přejít na formulář s navazující daty je zásadní. Doposud šlo automaticky zobrazit detail pole, například v případě že uživatel klepne pravým tlačítkem myši na kód položky, tak se zobrazí kmenový záznam této položky. Nyní správce může nadefinovat více formulářů, které se mají zobrazit v lokálním menu. Propojení není omezeno pouze na jiné formuláře, je možno se připojit i na další datové pohledy a definovat vlastní filtry.

Nastavení se provádí na formuláři Nastavení akcí datových pohledů (DataView Action Setup). Řada propojení je součástí standardní instalace, takže lze využít tyto nebo pomocí kopírování nadefinovat vlastní.

Výhody

  • Snadnější a rychlejší orientace v sadě záznamů.
  • Zobrazení formuláře s detaily pro úpravu souvisejících dat – např. uvolnění výrobního příkazu.
  • Vlastní filtr pro propojené formuláře – například zakázky k expedici do tří dnů.
  • Zobrazení jiného souvisejícího datového pohledu.
  • Otevření formuláře provádějící akci – například expedice zvolené zakázky nebo výdej materiálu na VP.