V sobotu 24. listopadu 2018 jsme se za ITeuro poprvé zúčastnili Barcampu Ostrava coby partnerská firma. Akce má nejen tradici, ale také „dobrý zvuk“. Jedná se o otevřenou komunitní konferenci zaměřenou na trendy v internetových aplikacích a technologiích, IT, webdesign, marketing, internetovou reklamu, digitální média a podnikání. Láká hosty z celé České republiky a na letošní ročník se jich nasbírala tisícovka. I proto se akce vrátila na půdu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, kde se mohlo do Nové auly tolik lidí vejít. Ani pro nás nebyla konference neznámá, ale zatím jsme ji vždy navštívili jenom jako běžní účastníci. Tentokrát jsme se stali partnerem a rozhodně nelitujeme.

Je určitě namístě poděkovat organizátorům za dobrou práci. A samozřejmě i všem účastníkům, kteří se nemalou mírou podílejí na výsledné podobě. Hlasují třeba o programu a nedílnou součástí akce je networking, který utváří celkovou atmosféru. Řečníci i posluchači se mezi sebou často znají, publikum spontánně reaguje na obsah přednášek. Tím se obsah stává interaktivní a aktuální. A inspirativní, i pro nás.

To, čím pro nás byl letošní Barcamp Ostrava jiný a nový, byla především šance se prezentovat vlastním stánkem. Připravili jsme si na něj mimo jiné ukázku InduStreamu na pevném i mobilním terminálu, ale také virtuální realitu. Na chvíli tak návštěvníci mohli zažít pocity kosmonautů na vesmírné stanici nebo pilotů vozů Formule 1. A chybět nemohl ani průzkum mezi barcampáky, čemu se vlastně věnují, jaké technologie a nástroje využívají a jestli neuvažují o kariérní změně. Dotazník byl slosovatelný, takže jsme několik šťastlivců odpoledne odměnili dronem, kvalitními sluchátky, lahví whisky nebo dobrého vína.

Díky všem, kdo jste nás navštívili – díky organizátorům, že jsme se mohli na letošním Barcampu Ostrava podílet. Bylo to fajné!