Přes specifickou situaci jsme i v roce 2020 uspořádali ve dnech 17.–18. září ITeuro Solution Day. Pravidelné setkání zákazníků a partnerů společnosti ITeuro potřetí hostil Golf & Ski Resort Kořenec u Boskovic. Akce tradičně spojila dopolední odbornou konferenci s golfovým odpolednem a společenským večerem. Letos poprvé jsme však uvítali i virtuální účastníky, protože celý dopolední blok probíhal v hybridním režimu a vysílali jsme ho online, s možností pokládat otázky prezentátorům přes chat.

Už přípravy byly výrazně ovlivněny opatřeními proti šíření koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19. Vyměnili jsme tak konferenční sál za krytou terasu restaurace, kde se lépe větralo a rychleji se vyměňoval vzduch. Pro účastníky na místě jsme vytvořili zasedací pořádek v mini sektorech. Z běžného průchodu do restaurace jsme udělali dočasné pódium. Naše ambice se streamem narazila při technické zkoušce na slabou internetovou konektivitu resortu, proto jsme museli vyřešit i dočasné posílení linky. Vše se podařilo a akce mohla začít.

IT euro

Proti předchozím ročníkům jsme konferenční část prodloužili o hodinu. Tento čas jsme vyplnili rekapitulací firemní historie za 20 let, které ITeuro působí na trhu. Ostatně téma „Včera, dnes a zítra“ spojovalo všechny přednášky. Za dvěma dekádami společné cesty jsme se ohlédli i se zákazníkem BIKE FUN International, který se stal prvním klientem společnosti a je jím nepřetržitě dodnes. Firma stále využívá informační řešení založené na ERP systému Infor CloudSuite Industrial (SyteLine).

Z ryze aktuálních projektů jsme formou případové studie představili automatický sběr dat z výrobních strojů společnosti JK Nástroje přes řešení InduStream. Trend využití mobilních zařízení a aplikací pak zastoupily aplikace InduStream Mobile a Infor CSI Service – první slouží mimo jiné pro řízení interní údržby, druhá pro servis výrobků v terénu. O přestávce si účastníci navíc mohli na stánku společnosti Gaben vyzkoušet řadu moderních mobilních i pevných terminálů.

A co čeká výrobní firmy v budoucnosti? Nepochybně transformace provozních procesů. Se změnami pomůže inteligentní operační platforma Infor OS (Operating Services), která podporuje koncepci informačního řešení end-to-end. Obsahuje integrační nástroje, framework Mongoose pro vývoj vlastních aplikací, nástroje Infor Document Management pro správu dokumentů (DMS) i komunikační nástroj Ming.le pro týmovou spolupráci formou sofistikované vnitropodnikové sociální sítě v informačním systému. Samozřejmostí je podpora workflow a řízení práv.

Po nasycení informacemi byl pro účastníky nachystán sportovní program. Ještě před startem golfového turnaje Texas Scramble na 9 jamek měli hosté příležitost otestovat elektrokola značek Superior a Rock Machine, která vznikají v kopřivnické továrně už zmíněného zákazníka BIKE FUN International.

Samotný turnaj stejně jako vloni probíhal ve smíšených družstvech a jejich zápolení bylo opět velmi vyrovnané. Hráčům navíc přálo počasí i dobrý stav travnatých ploch. Díky tomu zvládli projít hřiště rychleji a nastřádali čas na druhou projížďku elektrokoly.

Pomyslnou třešničkou na našem narozeninovém dortu, který samozřejmě při oslavách 20. výročí založení ITeuro nemohl chybět, byl večerní koncert. Dopolední pódium nahradila malá stage, aby účastníky nabil energií svých hitů Mirai. V Kořenci zazpíval a zahrál své největší pecky jako „Když nemůžeš, tak přidej“ nebo „Hometown (Všude je dobře, ale tady je nejlíp)“.

Děkujeme všem hostům, kteří s námi byli osobně i na dálku. Vážíme si toho, že jste nám věnovali v této náročné době svůj čas. Příští rok nás všechny čeká jubilejní 20. ročník ITeuro Solution Day a věříme, že již proběhne bez omezení. Těšíme se na shledanou!

ITeuro Solution Day 2020 v jedné minutě

Minutový sestřih z průběhu 19. ročníku ITeuro Solution Day – konference s golfovým odpolednem a společenským večerem

Scroll to the top