Ve dnech 16.–17. září 2021 pořádala společnost ITeuro jubilejní 20. ročník konference s golfovým odpolednem ITeuro Solution Day. Akce se už počtvrté konala v Golf & Ski Resortu Kořenec u Boskovic. Zatímco vloni toto oblíbené setkání zákazníků, partnerů a dalších vzácných hostů firmy ITeuro ovlivnila různá omezení spojená s pandemií covidu-19, letos byl zájem o účast enormní. A projevilo se to nejen na rekordním počtu lidí, ale také na skvělé atmosféře po celý den.

Dopolední odborný blok jsme nazvali „Jedeme dál!“ nejen s odkazem na doznívající pandemii, ale hlavně jako symbolický vstup do třetí dekády života ITeuro. Situaci okolo koronaviru jsme se ale samozřejmě vyhnout nemohli, vždyť zasáhla mnoho z projektů realizovaných v posledním roce. O tyto zkušenosti s prací „na dálku“ pro zákazníky Alliance Laundry CE a ZETOR KOVÁRNA jsme se podělili v prvním bloku.

IT euro

Obsahem dalších z desítky prezentací byla témata nové verze 10 ERP systému Infor SyteLine (CloudSuite Industrial), včetně implementace do zcela nové továrny Elpro-Energo Transformers „na zelené louce“. Věnovali jsme se i využití nástrojů pro zlepšení zákaznické zkušenosti (customer experience) a cestě k chytré továrně (smart factory).

Prezentací společnosti TrustSoft, která je stejně jako ITeuro partnerem Inforu, jsme nastínili různé možnosti nástrojů AWS (Amazon Web Services). Na těchto technologiích jsou založeny cloudové služby Inforu včetně průmyslové umělé inteligence Coleman. Firma NetDirect pak představila několik příkladů rozšíření informačního řešení v oblastech B2B a B2C e-commerce.

Během přestávky a po celé odpoledne a večer se mohli hosté seznámit také s novými mobilními a pevnými terminály do výroby a skladů, které přivezla společnost Gaben. Na jejím stánku si účastníci rovněž mohli vyzkoušet brýle pro rozšířenou realitu nebo prohlédnout robota pro automatickou aplikaci různých druhů etiket. Ostatně každého, kdo vstoupil do kongresového sálu, přivítal terminál na displeji jménem díky RFID štítku na jmenovce a RFID bráně instalované u vchodu.

Mezi hosty bylo letos mnoho nových tváří, golfové odpoledne s turnajem Texas Scramble na 9 jamek tak doplnila akademie pro úplné začátečníky. Celkem jsme na hřiště vyslali 8 posílených flightů a dalších 6 družstev akademiků, kteří si hru vyzkoušeli aspoň na 3 jamky.

I když meteorologové varovali, že se tentokrát účastníci neobejdou bez deštníků a dobrého oblečení, počasí nám přesto přálo. Spadlo jen pár osvěžujících kapek a teplota byla přímo optimální. Na ITeuro Solution Day prostě máme krásné počasí „předplacené“.

Večerní program jsme pojali jako zážitkovou cestu do blízké budoucnosti aneb „2041: Jedeme ještě dál!“. Hosté si mohli sestavit vlastní raketu, zahrát vesmírný curling, okusit rychlost světla odpalem světélkujících míčků nebo zakusit stav beztíže či bojovat s mimozemšťany ve virtuální realitě. Všechny zdolané nástrahy a úkoly jsme odměnili aj-tý-coiny, jejichž budoucí hodnotu sice neznáme, ale na konci společenského večera měly cenu nezměrnou. Byly totiž jediným přípustným platidlem v dražbě artefaktů z cesty časem. A že tam byly hodně zajímavé kousky!

ITeuro Solution Day 2021 v jedné minutě

Minutový videosestřih z průběhu 20. ročníku akce ITeuro Solution Day.

Děkujeme ještě jednou všem, kdo se k nám 16.–17. září 2021 na ITeuro Solution Day 2021 přidali. Věříme, že jste si to užili stejně jako my. A co vás čeká příště? Nový golfový resort s větší konferenční a ubytovací kapacitou, takže vás budeme moci přivítat ještě více. Těšíme se na shledanou zase za rok!

 

Scroll to the top