Společnost ITeuro pod záštitou Moravskoslezského kraje vás zve na odbornou konferenci Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi, která se uskuteční 27. dubna 2017 v Ostravě.

 

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

 

Registrace jsou prodlouženy do 25. dubna 2017!

 

Datum a čas

27. dubna 2017, 9.00–16.00

 

Místo konání

Aula Gong – malý sál, oblast Dolních Vítkovic, Ruská 2993, Ostrava

 

Program

Celkem na vás čeká více než desítka zajímavých řečníků. Detailní program včetně anotací jednotlivých přednášek zveřejníme v průběhu dubna.

 

Slávka Klepková, ředitelka, ITeuro, Ostrava

Úvodní slovo

Představení cílů konference a objasnění záměru inspirovat manažery nápady a zkušenostmi kolegů z ostatních výrobních odvětví.

 

Jakub Unucka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro průmysl

Potenciál a rizika konceptu Průmysl 4.0, Smart City, politická podpora této koncepce v České republice a Moravskoslezském kraji

Česká republika má mezi zeměmi Evropské unie specifické postavení. Více než 45 % HDP pochází z průmyslu. Zaujímáme tak mezi zeměmi EU první místo. Moravskoslezský kraj je zase na přední pozici v průmyslové výrobě České republiky. Co na to náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje? V čem nám může politická podpora prospět?

 

Nshan Avetisjan, Representative Executive Officer, MARLENKA international, Frýdek-Místek

Inovace a rozvoj firmy – cesta od ruční výroby po automatizaci a na trhy celého světa

Aplikace moderních technologií do výrobních procesů, WMS a plně automatizovaný skladový systém v praxi.

 

Petr Gregor, International Sales Director, KVADOS, Ostrava

Systémy WMS (řízení logistiky a skladových procesů) v Průmyslu 4.0: Může tento koncept přinést žádanou efektivitu?

Více než 50 % podniků plánuje v následujících 5 letech investice do digitalizace ve výši 2–10 % obratu. Podniky chápou, že mozkem skladového systému už nemůže být lidová tvořivost dvaceti skladníků. Řízení logistiky a skladových procesů by se mělo stát nezbytnou součástí řízení podniku ve vysoce konkurenčním prostředí Průmyslu 4.0.

 

Petr Boháč, člen představenstva a senior konzultant, ITeuro, Ostrava

Konfigurátor a APS: Jaký vliv má zavedení pokročilého plánování výroby a konfigurátoru pro zpřesnění dodacích termínů a zrychlení dodacích lhůt?

Nejnovějším trendem po zavedení APS (pokročilého plánování výroby) je využití konfigurátoru. Konfigurátor je nástroj pro konfiguraci zakázky nebo výrobku, který v průběhu konfigurování zohledňuje povolené, zakázané, doporučené kombinace parametrů. Konfigurátor nahrazuje potřebu tvořit velké množství variantních kusovníků.

 

Martin Péťa, ředitel logistiky, Démos trade, Ostrava

Jiří Novotný, jednatel a senior konzultant, LOGICON Partner, Ostrava

Pack-to-light: Kompletace a balení zásilek s využitím světelné navigace

Vychystávání zboží pomocí světelné navigace „Pick-to-light“ se stává běžnou součástí dopravníkových systémů v online skladech. Ve společnosti Démos trade jsme ale tuto technologii využili netradičním způsobem pro procesy kompletace a balení zásilek, obešli nutnost nasazení stolních počítačů a skenerů a nazvali ji „Pack-to-light“.


Ivan Zboran
, jednatel, Strenuus Technology, Třinec

Bronislav Kantor, jednatel, Strenuus Technology, Třinec

Sběr dat z výroby, jejich zpracování s důrazem na vyhodnocování efektivity a kvality výroby

Výrobní informační systémy kategorie MES jsou provozovány v mnoha průmyslových podnicích již řadu let. S příchodem konceptu Průmysl 4.0 si lidé zodpovědní za výrobu mnohem více uvědomují přínosy, které nasazení těchto systému poskytuje. Mezi tyto přínosy patří zejména zvýšení efektivity a kvality výroby, snížení výrobních nákladů, snížení rozpracované výroby a podobně. „Nemohu zlepšit to, co nevidím.“

 

Jiří Tomčala, ředitel, NAM system, Havířov

Význam sledování pohybu aut a strojů pro firmy

Jaká data poskytují systémy sledování vozidel a jak je lze využít při řízení podniku. Kde lze dosáhnout největších úspor a kolik tyto úspory mohou činit. Praktické ukázky využití v různých oborech. Výstupy pro manažery. Jak změřit návratnost investice pro váš podnik.

 

Radomír Bača, obchodní manažer, CID International, Ostrava

Dopravní řešení pro komunikaci s řidiči – Elektronický ložný list a StZ (Stazka)

Mezi nezbytné rysy moderně fungující firmy patří efektivní práce s informacemi důležitými pro operativní i strategické rozhodování. Jedním z moderních způsobů jejich získávání jsou mobilní aplikace umožňující pořizování těchto dat i pracovníkům pracujícím přímo v provozu nebo v exteriéru. Relevantní, správná a rychle dostupná provozní data jsou pak následně využívána nástroji pro práci s big daty.

 

Ireneusz Kubies, Channel Manager, Infor Česká republika, Praha
Varovné signály, že váš ERP systém není připraven na trendy digitalizace

Výrobní společnosti se pod praporem Průmyslu 4.0 připravují na příchod digitalizace. Většina z podniků ale netuší, jestli jejich současné ERP systémy dokážou spolupracovat s nejnovějšími digitálními technologiemi. Právě teď je proto ideální čas k provedení výkonnostního a systémového auditu. Ten odhalí, zda je stávající IT infrastruktura kompatibilní s novými iniciativami, technologiemi a obchodními modely, nebo má vážné nedostatky zabraňující trendy digitalizace využít.

 

Miroslav Sova, Product Manager, Y Soft Corporation, Brno

Zabíjí digitalizace produktivitu?

Vytváření digitálních dokumentů možná vyčistí stoly v kancelářích, ale produktivitu firmy nezlepší, naopak. Přitom pokud investujete do digitalizace, pak právě nárůst produktivity je zásadním ukazatelem, kterým lze měřit úspěch investice. Klíčem není převést firmu na kompletně digitální procesy, ale maximálně automatizovat ty stávající. Jinými slovy – zapomeňte na představu kompletně bezpapírové kanceláře, papírové dokumenty si do ní cestu vždycky najdou. Ale než s nimi vaši zaměstnanci zamíří ke skeneru, ujistěte se, že díky tomu firma funguje chytřeji. Přednáška upozorní na hlavní mylné interpretace toho, co je digitalizace a jaké benefity dokáže firmám reálně přinést.

 

Moderovaná diskuze na téma „Průmysl 4.0“

Účast manažerů s rozhodovacími pravomocemi nám dává příležitost diskutovat v prostředí, kde se můžeme inspirovat nápady a zkušenostmi kolegů. Příležitost k diskuzi bude po každém vystoupení, abychom mohli bezprostředně reagovat na diskutovanou tematiku. Moderovaná diskuze na závěr je časově omezena kvůli navazujícímu doprovodnému programu. Účastníci, kteří nebudou přihlášeni k dalším aktivitám, mohou pokračovat v diskuzi.

 

Doprovodný program

Po skončení konference se mohou zájemci zúčastnit bezplatných exkurzí, a to ve výrobním areálu firmy MARLENKA international nebo v Dolní oblasti Vítkovice. Kapacita každé skupiny je omezena na 30 účastníků. Pokud máte o některou z exkurzí zájem, uveďte tuto informaci do přihlášky. Továrna společnosti MARLENKA international se nachází v Lískovci u Frýdku-Místku, přibližně 15 minut jízdy autem od místa konference. Prohlídka národní kulturní památky Dolní oblasti Vítkovice začne přímo od haly Gong.

 

Účastnický poplatek

Účastnický poplatek činí 1 900 Kč (bez DPH) za osobu. Fakturu pro úhradu účastnického poplatku vám zašleme obratem po obdržení přihlášky.

 

Přihláška a organizační informace

Pro přihlášení ke konferenci využijte PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ. Závazné přihlášky přijímáme do 25. dubna 2017. Po registraci vám zašleme fakturu pro platbu účastnického poplatku, přihláška je platná až po jeho úhradě. V případě vaší neúčasti za sebe můžete vyslat náhradníka.

Scroll to the top