Společnost ITeuro se stala partnerem Mobilního hospice Ondrášek. Firma bude pravidelně každé čtvrtletí přispívat na chod neziskové organizace, která od roku 2004 v Ostravě a blízkém okolí bezplatně poskytuje domácí péči a odbornou pomoc nevyléčitelně nemocným dětem i dospělým. Lidé v terminálním stádiu onemocnění tak mohou zůstat v prostředí, které znají, v kruhu své rodiny a přátel.

„Velké díky společnosti ITeuro za to, že stává součástí naší práce a pomáhá tak nevyléčitelně nemocným dožít svůj život doma v kruhu svých nejbližších. Vítáme tuto pomoc tím spíše, že v současné nelehké situaci nám provozní výdaje vzrostly přibližně o pětinu, zatímco někteří z dřívějších dárců nám na chod nyní přispívat nemohou,“ říká za Mobilní hospic Ondrášek Yveta Konečná.

IT euro

Mobilní hospic Ondrášek vybrali jako vhodný projekt pro podporování zaměstnanci ITeuro. Ocenili především, že se jedná o lokální organizaci, jejíž činnost řada z nich osobně nebo zprostředkovaně už znala.

Ondrášek ročně dojíždí do domovů přibližně 200 dospělých a 30 dětí, poskytuje pozůstalým psychologické poradenství, provozuje ambulanci paliativní medicíny a jako vůbec první hospic také dětský stacionář. Péče je nepřetržitá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zajišťuje ji tým složený z lékařů, zdravotních sester, fyzioterapeutky, sociálních pracovnic, psychologů, psychiatrů a duchovních.

Podrobnější informace o Mobilním hospici Ondrášek i jak jej sami můžete podpořit, najdete na stránkách mhondrasek.cz.

Scroll to the top