Společnost JK Nástroje, výrobce přesných dílů a nástrojů pro různá průmyslová odvětví, nově využívá u tří desítek výrobních strojů automatický sběr dat. Prostřednictvím řešení InduStream se v reálném čase přenášejí do ERP systému Infor CloudSuite Industrial (SyteLine). Ten v minulosti implementovala firma ITeuro, která stojí i za nástrojem InduStream. Cílem zavedení automatického sběru dat z výroby v JK Nástroje bylo nahradit ruční vykazování automatickým, které poskytuje přesné informace a možnost analyzovat stav výroby online, včetně pozitivního ovlivnění výkonu dílny.

Dosud operátoři výrobu vykazovali přes terminály, s rizikem lidské chyby jako uvedení nesprávného množství nebo úplného zapomenutí odvedení výroby. Tyto problémy s nasazením InduStreamu pro automatický sběr dat odpadly. Informace o vyrobených kusech předávají přímo jednotlivé stroje, které jsou rozděleny do několika skupin. Část z nich obsluhuje robot, jeho efektivitu by měl v budoucnu InduStream také sledovat.

IT euro

„Změna přišla hlavně v možnosti monitorování stavu výroby, kde nyní nemusíme čekat na denní vyhodnocení předchozího dne, ale můžeme řídit výrobu podle aktuálních potřeb a případných prostojů na strojích. Věříme, že od nástroje dokážeme v budoucnu získat ještě více. Nyní má například obsluha možnost na panelech InduStreamu si k daným operacím zobrazit nástrojový list, průvodky pro měření, výrobní vady z předchozí výroby. Takže i v tomto je InduStream velmi silný nástroj, který uvítají nejen vedoucí pracovníci, ale i samotná obsluha strojů, která denně s InduStreamem pracuje,“ říká Václav Nášel, vedoucí projektu za JK Nástroje.

V denní praxi automatický sběr dat přes InduStream pomáhá vedoucímu výroby a mistrům přehledem o výkonu dílny online, aniž by neustále museli dílnou procházet. Mohou se tak soustředit na stroje, které neběží standardním způsobem. „Popsal bych to jednoduše jako komfort pro vedoucí pracovníky. Jelikož jsem byl na této pozici v minulosti, tak osobně vím, že to pro řízení výroby je nezbytné, abyste mohli fungovat a odvádět očekávané výsledky,“ dodává V. Nášel.

 

O společnosti JK Nástroje s.r.o.

Společnost JK Nástroje se specializuje na sériovou výrobu přesných součástí a výrobu obráběcích nástrojů pro nejrůznější odvětví průmyslu. K obrábění přesných dílů využívá tří-, čtyř- a pětiosá obráběcí centra, výroba nástrojů probíhá na CNC bruskách. Sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro strojírenský, automobilový, energetický a letecký průmysl. Zákazníkům nabízí komplexní služby, individuální řešení, flexibilitu, výrobky té nejvyšší kvality a odpovídající servis.

Scroll to the top