Projekt implementace Infor ERP Business (SyteLine 8.02) ve společnosti Krnovskéopravny a strojírny, s.r.o. (KOS) byl vybrán do finálního výběru ocenění Infor Excellence in Action Award 2012. Společnost KOS byla nominována v kategorii provozní dokonalost a inovace.

Toto ocenění uděluje Infor v následujících kategoriích: Operational Excellence , Financial Excellence , Customer Excellence , Employee Excellence nebo Innovation a celkové ocenění Customer of the Year. Vítěz této soutěže bude oznámen na konferenci uživatelů Inforum 2012, která proběhne 22.-25. 4. v Denveru (Colorado, USA).

Společnost Krnovské opravny a strojírny (KOS) je významným regionálním strojírenským podnikem, který se soustřeďuje na výrobu, modernizaci a opravy kolejových vozidel a výrobu strojírenských dílů. Společnost vykazuje roční obrat téměř osm set milionů korun a má více než šest set zaměstnanců. Vedle České republiky své výrobky dodává do celé řady zemí Evropské unie, Švýcarska a Ruska.

Implementace byla zahájena v srpnu roku 2010 a byla ukončena v únoru 2011. Systém tak byl do produktivního provozu spuštěn po necelých 6 měsících implementace. Provoz nového systému odhalil nízkou kvalitu výrobních dat, a proto po vlastní implementaci bylo dále nutné zpřesnit informace v systému tak, aby bylo dosaženo požadovaných přínosů.

Řešení Infor ERP Business (SyteLine) nyní funguje jako hlavní IT platforma napříč celou společností. Součástí řešení je i pokročilé plánování a rozvrhování výroby (APS). Řešení pokrývá velkou většinu potřeb KOS již ve standardní funkcionalitě, modifikací bylo potřeba jen skutečné minimum. Systém je integrován na straně výroby s návrhovými (CAD) systémy a na straně administrativy je propojen s existujícím ekonomickým a personálním softwarem.

O společnosti Infor
Infor je přední poskytovatel podnikového softwaru a služeb, který pomáhá více než 70 000 zákazníků ve 164 zemích zefektivňovat jejich podnikání a řídit obchodní růst. Více informací naleznete na www.infor.cz.