New York je nejlidnatější město Spojených států amerických, centrum světového obchodu i mezinárodní diplomacie. Sídlí zde náš partner Infor, ale taky třeba Organizace spojených národů. A asi žádné jiné město nedostalo tolik prostoru na stříbrném plátně.

 

Výhledy z výšky

Výhled je to, za co platíte už při ubytování – a koneckonců jeden z důvodů, proč se do „Velkého jablka” nebo „Gothamu” vydat. Vybírat si kromě hotelů můžete z individuální nabídky, například apartmán s terasou přímo na Wall Street v 37. patře. Odtud uvidíte i na památník na místě původních věží World Trade Center. Vyplatí se ovšem zajít i na další vyhlídková místa. Nedělejte chybu jako spousta lidí a raději než Empire State Building si vyberte Top of the Rock v budově Rockefellerova centra. Odtud máte celé město i se známým mrakodrapem jako na dlani.

IT euro

Na dosah hvězd

Pro Míšu od dětství symbolizoval New York město z filmu. Návštěva znamenala propojení představ a vzpomínek s realitou. Kdyby chtěla potkat za život jednu filmovou celebritu, byl by to Will Smith. Tady na něj náhodou natrefila hned první ráno, stačilo zamířit na prohlídku Time Square. Ze zdejšího studia se vysílá oblíbený pořad Good Morning America, takže sem kromě neděle populární osobnosti přijíždějí každý den.

 

Bez aplikace ani krok

Pokud si chcete New York opravdu užít, plánujte si denní program pomocí turistických aplikací jako New York Tourist Travel Guide. Navedou vás na nejlepší a nejatraktivnější lokace pro pořízení fotek, ale i k dobrému hot-dogu. Z výletu vám tak nebude chybět ikonický snímek Manhattanského mostu, na kterém se mezi pilíři v dáli tyčí Empire State Building. A minout určitě nesmíte ani rozsvícenou večerní Broadway.