Společnost Alliance Laundry CE ze skupiny Alliance Laundry Systems opět rozšířila využití ERP systému Infor CloudSuite Industrial (SyteLine). Firma vyrábí vybavení pro prádelenské provozy, hotely, nemocnice, sportovní kluby nebo na lodě. Nově je součástí jejího informačního řešení také český finanční modul, který nahradil externí aplikaci iScala. S implementací byla spojena úprava klíčových procesů napříč firmou. Na straně zákazníka tak bylo zapojeno téměř dvacet pracovníků, kteří zastupovali zejména oddělení logistiky, péče o zákazníky, náhradních dílů a samozřejmě financí.

ERP systém Infor CSI (SyteLine) společnost Alliance Laundry CE využívá už od roku 2006. Výměna ekonomického systému byla součástí nadnárodního projektu Fresh Start, při kterém skupina Alliance Laundry Systems obdobně postupovala i ve svých dalších společnostech v jiných zemích. Pro společnost tedy byl projekt důležitý a na změny se pečlivě připravovala. S ohledem na aktuální zdravotní situací probíhala většina prací na obou stranách dálkově formou práce z domova, včetně samotného nájezdu do ostrého provozu. Celý projekt trval přibližně tři čtvrtě roku.

IT euro

Informační řešení Infor CSI (SyteLine) má architekturu multi-site. Pro potřeby účetnictví byl vytvořen nový site finanční konfigurace, do kterého se automaticky replikují záznamy a změny ze zdrojových konfigurací. Vše běží automaticky na pozadí, uživatel musí řešit pouze případné chybové stavy. Ve finanční konfiguraci se také souběžně používá více účetních knih. Díky této koncepci je možné provádět účetní závěrky jak podle české legislativy, tak podle amerických všeobecně uznávaných účetních principů (standard US GAAP) pro celý holding.

K přínosům projektu patřilo také vyčištění dat o zákaznících a dodavatelích a sloučení některých modifikací systému.

 

O společnosti Alliance Laundry CE s.r.o.

Alliance Laundry CE vyrábí vybavení pro prádelenské provozy, hotely, nemocnice, sportovní kluby nebo na lodě. Jedná se zejména o průmyslové pračky, sušičky a žehliče především značky Primus. Od roku 2014 je součástí americké skupiny Alliance Laundry Systems (ALS), která je světovou jedničkou v oboru. Česká pobočka zaměstnává 800 lidí, ročně dosahuje obratu přes 4,7 miliardy korun a prodává okolo 58 000 výrobků.

Scroll to the top