Společnost Alliance Laundry CE, která vyrábí průmyslové pračky, sušičky a žehliče například pod značkou Primus, rozšířila v roce 2019 své informační řešení o řízení interní údržby. Nově se požadavky na řešení incidentů a plánované preventivní zásahy údržby zadávají do ERP systému Infor CloudSuite Industrial (SyteLine), který firma dlouhodobě využívá. Odvádění práce je automatické podle časů zahájení a ukončení, které technici zadávají spolu s dalšími podrobnostmi do aplikace InduStream na svých mobilních telefonech.

Ke sběru incidentů, tedy požadavků na okamžité opravy, slouží v ERP systému modul Údržba. Tato procesní změna od původního telefonického nebo osobního hlášení s manuální evidencí zajišťuje, že jsou zaznamenány skutečně všechny incidenty. Technik je pak vybaven odolným mobilním telefonem s aplikací InduStream, ve které má přiděleny úkoly formou servisních zakázek. Práci začne načtením QR kódu ze stroje, provede potřebné operace a nakonec do aplikace uvede popis, poté zásah ukončí. Vše se automaticky přenese do ERP Infor CloudSuite Industrial (SyteLine).

IT euro

„Řešíme okolo 20 incidentů denně a 400 měsíčně, dalších 150 zásahů měsíčně připadá na prevenci. Díky změně procesů od telefonického hlášení s manuální evidencí na povinné hlášení formou tiketu do ERP systému se už nemůže stát, že by incident nebyl evidován. Máme také podrobnější informace o servisních zásazích. Odvádění práce je jednodušší a přesnější. Můžeme proto americké centrále rychleji a lépe poskytovat jakékoliv požadované reporty,“ říká Ivo Nedoma, mistr údržby společnosti Alliance Laundry CE.

Řešení splňuje také požadavky zákazníka na lepší evidenci a reporting. Zatímco původní manuální evidence obsahovala pouze dobu práce, nová elektronická eviduje čas začátku i konce, souběh činností, rychlost reakce. Z toho vyplývají důležité ukazatele KPI, zejména prostojovost a čas mezi reakcemi.

Z pořízených dat lze také lépe a snadno sledovat povahu incidentů. Některé linky jsou složené z mnoha zařízení a za incident je považována i nefunkční žárovka. Přesto taková maličkost ovlivňuje statistiku poruchovosti. Nově je jednoduše možné vybrat důležité důvody a zaměřit na ně pozornost preventivních opatření.

Podrobnější informace o řešení najdete v případové studii Alliance Laundry CE zlepšuje řízení interní údržby díky ERP Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) a mobilní aplikaci InduStream.

 

O společnosti Alliance Laundry CE s.r.o.

Alliance Laundry CE vyrábí vybavení pro prádelenské provozy, zejména průmyslové pračky, sušičky a žehliče především značky Primus. Od roku 2014 je součástí americké skupiny Alliance Laundry Systems (ALS), která je světovou jedničkou v oboru. Česká pobočka zaměstnává 800 lidí, ročně dosahuje obratu téměř 4,5 miliardy korun a prodává přes 54 000 výrobků.