Spousta firem by ráda naskočila na vlnu digitalizace a pyšnila se označením Průmysl 4.0. Ale netuší, jak začít. Bojí se vysokých investic. Myslí si, že budou muset výrazně obměnit vybavení. Přitom v mnoha těchto podnicích by stačilo lépe využívat dostupná zařízení a data. Pro start digitalizace postačí obyčejné smartphony. Jednoduchý sběr a co nejlepší vytěžování informací, automatizace rutiny, zatímco lidé vytvářejí hodnotu, to je podstata Průmyslu 4.0. Chcete se přidat?

Pro chytrá řešení opravdu nemusíte chodit daleko. Často platí lidové rčení, že pro samé stromy nevidíte les. V řadě společností pracovníci zbytečně vyplňují papírové dokumenty, jen aby mohli přemístit materiál ze skladu do výroby. Nebo technici čekají na hlášenku poruchy, případně na podklady pro terénní zásah u zákazníka. A jak vlastně odvádějí práci vaši lidé? Také přes papíry, které někdo přepisuje? Dělají to operátoři, mistři i skladníci zodpovědně, máte správné informace včas?

Přečtěte si celý článek (formát PDF nebo online) publikovaný v časopisu ICT revue 11/2019, který vychází jako příloha Hospodářských novin a týdeníku Ekonom.

Scroll to the top