MONOMETAL nástroje je česká soukromá firma, která se zabývá zakázkovou výrobou a ostřením speciálních řezných nástrojů z HSS, PM-HSS a slinutého karbidu.

Společnost MONOMETAL nástroje se sídlem v Mošnově je česká soukromá firma, která se zabývá zakázkovou výrobou a ostřením speciálních řezných nástrojů z HSS, PM-HSS a slinutého karbidu. Jedná se především o vrtáky, frézy, protahovací trny a výstružníky. Těžiště práce spočívá v poskytování uceleného souboru činností od konstrukce, výroby, kontroly, povlakování až po ostření speciálních nástrojů.

  • Obor: strojírenství, výroba nástrojů
  • Typ výroby: výroba na zakázku
  • Opakovatelnost: kusová, malosériová
  • ERP systém zákazníka: Helios Orange
  • Web: monometal.com

 

Ve společnosti MONOMETAL nástroje jsme realizovali v rámci projektu AdviExpert služby zaměřené na optimalizaci firemních procesů doplněné o poradenství při výběru komplexního podnikového informačního systému, který firma současně s naším projektem implementovala.

Podařilo se tak na základě analýzy a popisu procesů ve společnosti spolu s návrhem jejich budoucího stavu formulovat požadavky na funkcionality a datové výstupy uvažovaného SW nástroje. Soubor návrhů na zlepšení obsahoval standardizaci procesů, sjednocení zodpovědností, návrh na restrukturalizaci organizační struktury společnosti a soubor ukazatelů k měření stavu a vývoje firemních procesů.

Scroll to the top